O nás

PIANOTÉKA JAKUBA ZAHRADNÍKA

 

Pianotéka Jakuba Zahradníka skladatele a klavíristy, nacházející se v pražském Braníku, je víc než jen obchod s klavíry. Čeká Vás zde nejen pěkný výběr křídel a pianin, ale i bohatý kulturní program.

Můžete se setkat s osobnostmi klavírního umění tak zblízka, jako nikde jinde. V Pianotéce je také možné domluvit si ladění, opravy, stěhování, výuku, koupit příslušenství anebo získat mnoho cenných rad a informací. Hlavním cílem je prodávat opravdu kvalitní nástroje se zárukou a propojovat umění hráčů, vyučujících, opravářů i výrobců pian se zájemci o tyto ušlechtilé nástroje a klavírní hru. Počátkem roku 2022 jsme rozšířili kapacity o dílnu na Smíchově, která je kombinovaná se showroomem. 

 

Proč si vybrat nás? 

Tým našich spolupracovníků se skládá z předních odborníků pro každou jednotlivou činnost, která je při opravě piana potřeba. Všichni prošli specializovaným studiem a mají dlouholetou praxi v předních opravárenských dílnách a světových klavírních firmách v tuzemsku i zahraničí včetně nezbytných certifikátů. Můžeme tedy každý detail řešit přímo s člověkem, který přesně ví, co dělá a je k tomu vybaven teoreticky i prakticky – s patřičným zázemím.

Naše nabídka

Klavír je nástroj s téměř nekonečnou životností, jestliže byl vyroben v nejlepší kvalitě. Takové se takřka bezvýhradně vyráběly mezi světovými válkami. Mistrovská piana české provenience dosahovaly vždy světové kvality a rovněž průměrné značky byly stavěny pořádně. Jako jediní systematicky zabýváme prvorepublikovými piany – nejčastěji tuzemskými značkami PETROF, SCHOLZE, AUGUST FÖRSTER A RÖSLER. Stranou našeho zájmu nezůstávají samozřejmě ani světové značky BÖSENDORFER, BLÜTHNER, STEINWAY a další. Neopovrhujeme ale ani některými modely značek dnes již pozapomenutých, jen se ne vždy vyplatí se jimi zabývat (oprava může být dražší než cena nástroje po ní).

Jak ke své práci přistupujeme? 

Nástroje s potenciálem dlouhodobé životnosti opravujeme podle původních technologických receptur. Takové klavíry od nás mají proto hodnotu řemeslnou i historickou, nejsou zkažené nevratnými neodbornými zásahy. Prodáváme rovněž piana nová – zastupujeme firmu Blüthner a Sauter, rovněž máme zastoupení firmy Neupert, která vyrábí repliky cembal, kladívkových klavírů, klavichordů a dalších historických klávesových strunných nástrojů. Našimi zákazníky jsou lidé, kteří hledají kvalitu – ať pro své děti, pro profesionální či amatérské využití, pro dobrou investici. Jsou mezi nimi vynikající klavíristé, studenti, pedagogové, hudební školy, význačné osobnosti kulturního života, lékaři, právníci, ale třeba také řada lidí, kteří si chtějí v životě konečně něco dopřát a koupit si nástroj pro radost. Zkrátka všichni ti, kdo chtějí mít doma smysluplný nástroj.

Něco navíc

Jakub Zahradník již několik let přispívá do čtyřjazyčného oborového časopisu Europiano a do Hudebních rozhledů. Udržuje styky se zásadními světovými vývojáři jako je Wayne Stuart v Austrálii, David Klavins v Lotyšsku, Paolo Borgato v Itálii, Arno Patin v USA a s organologem a klavíristou Ziadem Kreidy z Paříže. Je také předsedou Kruhu klavírníků a varhanářů při Asociaci hudebních vědců a umělců.

Přijďte nás navštívit


 
ZDE ČTĚTE AKTUÁLNÍ ROZHOVOR S JAKUBEM ZAHRADNÍKEM NA SEZNAM.CZ