O nás

PIANOTÉKA JAKUBA ZAHRADNÍKA, skladatele a klavíristy, nacházející se v pražském Braníku, je víc než jen obchod s klavíry. Čeká Vás zde nejen pěkný výběr křídel a pianin, ale i bohatý kulturní program. Můžete se zde setkat s osobnostmi klavírního umění tak zblízka, jako nikde jinde. V Pianotéce je také možné domluvit si ladění, opravy, stěhování, výuku, koupit příslušenství a nebo získat mnoho cenných rad a informací. Hlavním cílem je prodávat opravdu kvalitní nástroje se zárukou a propojovat umění hráčů, vyučujících, opravářů i výrobců pian se zájemci o tyto ušlechtilé nástroje a klavírní hru.

PROČ PRÁVĚ MY? Klavír je nástroj s prakticky nekonečnou životností, jestliže byl vyroben v nejlepší kvalitě. Takové se takřka bezvýhradně vyráběly mezi světovými válkami. Piana české provenience dosahovaly světové kvality. Proto se jako jediní systematicky zabýváme prvorepublikovými piany – nejčastěji značkami PETROF, SCHOLZE, AUGUST FÖRSTER A RÖSLER. Potěší ale opravené piano například značky DALIBOR, BROŽ, LORENZ, REPIA, PROKSCH a další – českých výrobců před sto léty bylo okolo stovky! Stranou našeho zájmu nezůstávají samozřejmě ani světové značky STEINWAY, BÖSENDORFER, BLÜTHNER, SAUTER, SEILER a další.

Nástroje s potenciálem dlouhodobé životnosti opravujeme podle původních technologických receptur. Takové klavíry od nás mají proto hodnotu řemeslnou i historickou, nejsou zkažené nevratnými neodbornými zásahy. Prodáváme rovněž piana nová a rádi Vám osobně pomůžeme vybrat ty nejlepší značky a modely pro Váš konkrétní účel. Našimi zákazníky jsou lidé, kteří hledají kvalitu – ať pro své děti, pro profesionální či amatérské využití, pro dobrou investici. Jsou mezi nimi vynikající klavíristé, studenti, pedagogové, hudební školy, význačné osobnosti kulturního života, lékaři, právníci, ale třeba také řada lidí, kteří si chtějí v životě konečně něco dopřát a koupit si nástroj pro radost. Zkrátka všichni ti, kdo chtějí mít doma smysluplný nástroj.

JAKUB ZAHRADNÍK je předsedou Kruhu klavírníků, varhanářů, stavitelů a restaurátorů klávesových hudebních nástrojů při Asociaci hudebních vědců a umělců (AHUV) – www.kruhkv.cz


PÁR ROZHOVORŮ:
  • V PŘÍLOZE ČASOPISU EURO: https://www.esencemag.cz/?p=744
  • V ČASOPISU NAŠE RODINA: http://www.rodinaonline.cz/component/content/article?layout=edit&id=289&Itemid=101

  • VE VĚSTNÍKU PRO ZUŠ:

———————————-

Oč nám jde? shlédněte toto video:

Pianotéka from Jan Senius on Vimeo.