Novinky

NEJVÉTŠÍ KONCERTNÍ KŘÍDLO BLÜTHNER, MODEL 1 K PŘEHRÁNÍ V PRAZE!

Pro vážné zájemce je po telefonické dohodě v Praze přichystáno k přehrání největší koncertní křídlo Blüthner o délce 280 cm. Nabídka je časově ohraničená a platí zatím pro měsíc duben. Pro zamluvení termínu volejte na č. 608964591

JSME AUTORIZOVANÝM ZÁSTUPCEM ZN. BLÜTHNER

Oznamujeme, že jsme se na podzim r. 2020 stali hrdým zástupcem světoznámé klavírní značky Blüthner a zařadili jsme se tak po bok nejvýznamnějších dodavatelů této značky – vizte zde: Bluethner World Distributors

Prodáváme nejenom mistrovská křídla od této firmy, ale také její levnější souběh, značky Irmler a Haessler. Firma Blüthner byla založena roku 1853 a stále je v rukách původní rodiny, dnes již příslušníků 5. generace, bratří Dr. Christiana a Knuta Blüthnerových. Továrna s reprezentativním showroomem sídlí na jižním okraji Lipska, v obci Großpösna. Firma za svou existenci postavila přes 153.000 nástrojů zn. Blüthner. Jako každá velká továrna staví i levnější nástroje, aby uspokojila širokou škálu zákazníků. Jde o piana zn. Haessler a Irmler. Firmu Irmler založenou r. 1918 v Lipsku, která má na kontě cca 35.000 nástrojů, převzala v 90. létech.

Jedinečnou vymožeností křídel Blüthner je tzv. alikvótní systém, neboli 4. souznějící struna. Najdete ji v posledním poli rámu v každém chóru strun diskantové polohy. Pro 4. strunu, která je vedena výš, je potom v boku dusítka přidané menší dusítko (nejvyšší tóny pian dusítka nemají). 4. struny Blüthnerovi již 150 let přidávají z důvodu lepší znělosti a větší zvukové barevnosti melodických poloh.

PRVNÍ ZÁKAZNÍCI, KTEŘÍ SI NAŠÍM PROSTŘEDNICTVÍM OPATŘILI PIANA ZN. BLÜTHNER A IRMLER

Na základě výběrového řízení získala ZUŠ Varnsdorf jako první v republice do sálu křídlo Blüthner, model 6 (190 cm) a do klavírní třídy křídlo Irmler téže délky.

Prvním koncertním klavíristou, který si naším prostřednictvím zvolil jako svůj domácí nástroj křídlo zn. Blüthner, model 6 (190 cm) je Karel Košárek. Z význačných českých klavíristů, které známe, je teprve druhým po Igoru Ardaševovi, který doma celá léta hraje na křídlo Blüthner a nedá na ně dopustit.

Pianino Irmler si od nás jako první zakoupila jedna soukromá osoba a další putovalo do ZUŠ Jesenice.

Piana zn. Blüthner vlastnily takové veličiny jako Claude Debussy, Gustav Mahler, Sergej Rachmaninov, Arthur Rubinstein, Dmitrij Šostakovič, nebo Beatles. V Československu se piana Blüthner prodávala do znárodnění. To znamená, že zde navazujeme na její zastoupení po 70 létech!

_____________________________________________________________________

KONCERTY V PIANOTÉCE